שאלות ותשובות


מה הן שעות העבודה בהן ניתן להתקשר בכל נושא למשרד העמותה?
כאשר מתעוררת שאלה או בעיה כלשהי, טלפון העמותה לרשות המשפחות כל הזמן. העיפרון לא נופל לנו בשעה 18.00 מהיד. אנו תמיד נכונים בכל עת בשמחה ובמאור פנים לשירות וייעוץ.

מהו תוקף רישיון העמותה? כמה משפחות מותר לעמותה לרשום בבת אחת?
מייסוד העמותה (1998) חודש רישיון העמותה מדי שנתיים כחוק. כל הרשיונות של העמותה תקפים גם כעת. במשרד הרווחה שולמה הערבות המתאימה לרישום 40 משפחות בעת ובעונה אחת. ניתן לראות את צילומי הרשיונות בעמוד האודות של האתר.

מי מלווה את ההורים המאמצים בחו"ל?
מרגע הנחיתה מלווה המשפחה ע"י הנציג המקומי של העמותה דובר עברית/אנגלית/או עם מתורגמן משדה התעופה למלון שהמשפחה בחרה, ליווי לבית הילדים, ליווי לנוטריון, הכנה לקראת משפט, ליווי לבית משפט וחזרה לשדה התעופה. מס' הטלפון של הנציג זמין כל העת לנוחיות המשפחה. הנציג זמין לכל בקשת מבקשי האימוץ וישתדל לעשות המיטב להקל ולעזור בכל עת שהותם בחו"ל.

האם אפשר לדבר עם משפחות שעשו את התהליך במסגרת העמותה?
יינתן מס' טלפון ושם פרטי של משפחות מאמצות באישורן והסכמתן. משפחות שמחות לשתף ולייעץ מניסיונם לבוחרים באפיק האימוץ.

מה ידוע כרקע על הילד המועמד לאימוץ?
נציגי העמותה מקבלים לעיתים עם ההזמנה למשפחה, מס' פרטים רפואיים ולעיתים אף תמונה (לא בכל האזורים ולא מכל בתי הילדים). לגבי משפחות מוצא של הילד המידע דל ביותר.

איזה מידע רפואי יש על הילד המועמד לאימוץ?
המשפחה לוקחת עמה לפגישת הילד רופא ישראלי מומחה להתפתחות שבודק את הילד בנוכחותה ומקבלת ממנו את כל המידע הרפואי הנדרש. בהיותו נאמן של המשפחה ומטעמה הוא המקור למידע הרפואי. הרופא גם מחליט איזה בדיקות יש לבצע או לחזור. הידע של הרופא בשפה הרוסית, מאפשר לו לדבר ישירות עם רופא בית הילדים, מנהלת בית הילדים ולקרוא בעצמו את התיק הרפואי האישי של הילד בשפת מקור ללא מתרגם.

איך מתבצע התשלום? ומה סך הוצאות התהליך?
התשלום מתבצע בהתאם להתקדמות התהליך. בתחילה 1000 יורו למימון האבחון ע"י פסיכולוג קליני ועובדת סוציאלית.

כאשר מקבלים "אור ירוק" על מסוגלות הורית, משלמים עוד 5000 יורו להכנת התיק : תרגום, אישור נוטריוני, אשרור אפוסטיל של בימ"ש, משלוח התיק ליעד המבוקש ואיתור ילד כמבוקש ע"י המשפחה.

בעת נסיעת המשפחה עם הרופא לפגישה עם הילד, ואם יש הסכמה עקרונית של המשפחה שזה הילד המבוקש על ידה, תשלם המשפחה בחו"ל 2000 יורו כדי להתחיל בהליכי בית המשפט.

שאר הכסף ניתן בחו"ל בסמוך להזמנה למשפט האימוץ. אין העמותה לוקחת כסף להפקדה בנאמנות בשום מקום. הכסף נשאר אצל מבקשי האימוץ עד סמוך למשפט – סוף התהליך.

לגבי מחיר טיסות ומלון המשפחות בוחרות בהתאם להחלטתם. מחיר כל נסיעות פנים (לא טיסות) העמותה מממנת עד ליום המשפט בהתאם לקבוע בחוק.